Главная / Новости

В електроенергетиці вже запущені незворотні процеси, які унеможливлюють відтермінування старту ринку – Олександр Трохимець

15:59 | 27.05.2019
Головна / Новости
В електроенергетиці вже запущені незворотні процеси, які унеможливлюють відтермінування старту ринку – Олександр Трохимець
Сьогодні вже запущені незворотні процеси в електроенергетиці, які унеможливлюють відтермінування запуску ринку з 1 липня. Таку думку висловив президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець в блозі на сайті «ЛІГА».

«Сьогодні ті самі люди, які лобіювали запровадження ринку електроенергії, лобіюють відтермінування його запуску, користуючись застарілими аргументами. Але, на відміну від квітня 2017, сьогодні вже запущені незворотні процеси в електроенергетиці, які унеможливлюють відтермінування запуску ринку», — заявив Трохимець.

Окрім того, юрист звернув увагу, на ризики для України, пов’язані з відтермінуванням запуску ринку. «По-перше, це може призвести до погіршення взаємовідносин з міжнародним співтовариством. Вже 23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії. По-друге, від цього залежить, чи отримає Україна макрофінансову допомогу в розмірі 500 млн євро від ЄС.»

На думку Трохимця, ринок електроенергії треба запускати вже з 1 липня 2019 року, а держава в особі НКРЕКП, Антимонопольного комітету та Кабінету Міністрів має зробити все, аби безболісно пройти перехідний період для людей, бізнесу та електроенергетичної системи України.
«Щодо подорожчання електроенергії для населення – то в Уряду є всі механізми, як правові, так і економічні для унеможливлення такого подорожчання», — наголосив юрист.