Главная / Новости

Жодної корупції та прихованих чи дублюючих платежів! — ПромКомітет ВР за безкоштовне приєднання до інженерних мереж

15:31 | 07.11.2018
Головна / Новости
Жодної корупції та прихованих чи дублюючих платежів! — ПромКомітет ВР за безкоштовне приєднання до інженерних мереж

Київ. Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва. 7 листопада 2018 року.

Прийняття закону № 6671-д може вплинути на підвищення інвестиційної привабливості України. У запропонованій моделі інвестори зможуть зекономити на капітальних видатках, територіальні громади отримають інвестиції та податки.

Парламентський Комітет з питань промислової політики та підприємництва одноголосно підтримав прийняття у повторному першому читанні за основу законопроекту № 6671-д про безкоштовне приєднання до інженерних мереж. Про це повідомив Голова Комітету Віктор Галасюк.

«Революційний інвестиційний та антикорупційний закон. За оцінками експертів, він збільшить ВВП мінімум на 1% на рік! Саме тому його підтримують Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Український союз промисловців і підприємців (УСПП), Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата Україн, Американська торговельна палата, Українська Бізнес Асоціація, Офіс ефективного регулювання, Програма USAID "Лідерство в економічному врядуванні", Конфедерація будівельників, Ліга оборонних підприємств та ще з десяток профільних асоціацій», — зазначив нардеп.

Це, по суті, американський та ізраїльський підхід. Вартість підключення покривається виключно за рахунок інвестиційної складової тарифу. Жодної корупції та прихованих чи дублюючих платежів!” — пише в своєму блозі соавтор законопроекту № 6671-д Віктор Галасюк. За новою моделлю, монополіст або надає інвестору готову "точку приєднання" безкоштовно, або гарантовано компенсує йому витрати на будівництво інфраструктури за наданими технічними умовами. Окрім нової економічної моделі приєднання до інфраструктури законопроект № 6671-д передбачає також відкритість технічної документації монополістів щодо стану мереж, вільних потужностей, конкурентність підготовки технічних умов, а також чіткі покрокові процедури взаємодії монополістів з інвесторами та жорсткі санкції за їх порушення.

Прийняття цього закону суттєво підвищить реальну інвестиційну привабливість України та прибере один з головних інвестиційних бар’єрів на вхід в українську економіку. Від нової моделі виграють всі: інвестори — через економію капітальних видатків, суб'єкти природних монополій — через збільшення обсягів споживання, територіальні громади — через інвестиції та податки, держава — через розвиток економіки та фінансову стабільність.

Галасюк закликав парламент і особисто Голову ВР Андрія Парубія дослухатись до тих, хто інвестує в Україну, створює робочі місця і сплачує податки та якомога швидше прийняти цей важливий закон.