Російська економіка починає відчувати на собі наслідки високих процентних ставок та стійкої інфляції, повідомляє Bloomberg. За прогнозами Центробанку, темпи економічного зростання знизяться до 0,5% у 2025 році, що є значним падінням від нинішніх 3,5-4%. Це вже змушує бізнес скорочувати інвестиції через загрозу банкрутств.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
“Относительно хороший период для российской экономики, базировавшийся на ранее накопленных ресурсах, закончился”, — сказав Олег Вьюгин, економіст та колишній високопосадовець ЦБ РФ.
Негативні фактори та їхній вплив
Хоча раніше російській економіці вдавалося працювати в умовах зовнішнього тиску, високі зарплати підтримували відчуття стабільності в країні. Дві третини росіян залишаються впевненими у завтрашньому дні, згідно з грудневим опитуванням московського Левада-центру. Але зараз виявляються негативні фактори, такі як рекордно висока ставка, стійка інфляція, проблеми з міжнародними розрахунками, слабкий рубль та залежність від цін на нафту в умовах нестабільного ринку. Крім того, труднощі в економіці Китаю, основного торгового партнера росії, теж відіграють значну роль.
Економістка Софія Донец з компанії “Т-Інвестиції” зазначає, що наступний рік стане періодом “затягування поясів”. За її словами, кредитори виграють, тоді як позичальники будуть стикатися зі складнощами в плануванні свого бюджету.
Стратегії компаній на тлі кризових умов
Великі компанії, такі як Транснефть, РЖД, Северсталь та Норнікель, вже переглядають свої стратегії та скорочують інвестиції. Однак, за словами економістів, з якими спілкувалося агентство, ймовірність жорсткої посадки з рецесією все ще невисока, хоча ризик її настання є найвищим за останні три роки.