Колишнього інформатора ФБР, Олександра Смирнова, було засуджено до шести років ув’язнення за надання неправдивих свідчень у справі про імпічмент президента Джо Байдена. Рішення суду було винесено в середу, 8 січня, інформує Associated Press.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Смирнов, який має громадянство США та Ізраїлю, визнав, що збрехав про те, що керівники української компанії Burisma у 2015 році нібито заплатили тодішньому віце-президенту Байдену та його сину по 5 мільйонів доларів.
Ці неправдиві звинувачення стали частиною кампанії республіканців, спрямованої на імпічмент Байдена. Розслідування встановило, що Смирнов мав зв’язки з Burisma, але вони були звичайного ділового характеру і розпочалися лише у 2017 році, коли Байден вже не обіймав посаду віце-президента і не міг впливати на політику США.
Наслідки для довіри та виборів
Прокурори наголосили, що своїми діями Смирнов зрадив довіру США, країни, яка надала йому громадянство, і намагався втрутитися у президентські вибори. Захист Смирнова просив про не більше чотирьох років ув’язнення, посилаючись на його тривалу співпрацю з ФБР та проблеми зі здоров’ям.
Контекст справи Burisma
Хантер Байден входив до ради директорів української газовидобувної компанії Burisma Holding, власником якої на той час був колишній міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський. У 2014 році Генеральна прокуратура України оголосила Злочевського підозрюваним у незаконному збагаченні, вважаючи, що його компанії отримали ліцензії на користування нафто- та газоносними надрами незаконним шляхом.
У грудні 2015 року генпрокурор Віктор Шокін передав справи Злочевського та Burisma в НАБУ та САП. Навесні 2016 року, під тиском Байдена, Шокін був звільнений з посади. У лютому 2018 року стало відомо, що САП закрила справу про видачу ліцензій фірмам Злочевського.