Головна Новини Рекультивація Грибовицького сміттєзвалища: новий парк у Львові

Рекультивація Грибовицького сміттєзвалища: новий парк у Львові

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив додаткові 4,7 млн євро для наступного етапу рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Як повідомляється, це фінансування, забезпечене гарантіями ЄС, спрямоване на вирішення тривалих екологічних проблем Львова, відповідність стандартам управління відходами ЄС та перетворення сміттєзвалища на сучасний громадський простір.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Деталі проекту рекультивації

Рекультиваційні роботи включають встановлення дренажного шару, нанесення ґрунтового покриття, озеленення території та модернізацію систем моніторингу ґрунтових вод. Також планується спорудження резервуару для очищення води та забезпечення пожежної безпеки. Після завершення проекту територія сміттєзвалища перетвориться на зелену зону, де жителі Львова зможуть відпочивати у безпечному та комфортному середовищі.

Цей проект є частиною «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України» і реалізується за співпраці з місцевими органами влади та міжнародними партнерами. Перший етап рекультивації, розпочатий у 2020 році, вже отримав підтримку ЄІБ та ЄБРР.

Історія Грибовицького сміттєзвалища

Протягом 60 років Львів вивозив свої відходи на Грибовицьке сміттєзвалище, яке займає понад 33 гектари та було третім за величиною в Європі, а також одним із найбільших забруднювачів навколишнього середовища у Львівській області. У травні 2016 року після пожежі, викликаної зміщенням сміття, загинули рятувальники, які досліджували причини загорання. У листопаді 2016 року суд зобов’язав владу Львова закрити сміттєзвалище, що спричинило сміттєву кризу в місті.

Ці події спонукали до розробки проекту комплексного поводження з твердими побутовими відходами, що включає рекультивацію полігону, очищення фільтрату та будівництво заводу з переробки відходів. Завод буде розташований на північно-східній околиці міста (вул. Пластова, 13) поруч із львівськими очисними спорудами і зможе переробляти 250 000 тонн відходів на рік — стільки ж, скільки збирають у Львові. При необхідності, потужність буде можливо збільшити. Окрім сортування, підприємство вироблятиме вторинне тверде паливо з відходів (RDF-паливо).