Головна Новини Російський танкер з нафтою втратив управління біля берегів Німеччини

Російський танкер з нафтою втратив управління біля берегів Німеччини

Савчук Іван

У Балтійському морі, неподалік від німецького острова Рюген, російський танкер Eventin, який належить так званому «тіньовому флоту» рф, втратив управління. Судно перевозить близько 99 000 тонн нафти і наразі дрейфує у відкритому морі. Про це повідомляє BILD, посилаючись на Морську аварійно-рятувальну службу Німеччини.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Eventin, 248-метровий танкер, плаває під прапором Панами і має 18 років. На початку січня танкер завантажив нафту в російському порту Усть-Луга, після чого прямував до Єгипту. Раніше судно мало норвезький прапор і назву Storviken. У 2022 році його зареєстрували в Панамі під назвою Charvi, а в червні 2024 року отримало теперішню назву. Власник танкера невідомий, але за даними журналістів, раніше він належав компанії з Дубая, яка була ліквідована в 2024 році.

Аварійні заходи та ситуація навколо судна

Танкер супроводжують аварійні судна Arkona і Bremen Fighter. Спеціалізована команда рятувальників готується взяти судно на буксир. До району інциденту також спрямували літак-розвідник Do 228. На даний момент витік нафти не зафіксовано, небезпеки для навколишнього середовища та необхідності евакуації екіпажу немає.

Тіньовий флот росії та санкції

За даними Lloyd’s List Intelligence, тіньовий флот російської федерації, якому вдається обходити санкції, нараховує понад 650 танкерів. Близько 250-300 з цих суден постійно транспортують російську нафту. Наприкінці 2024 року під санкції США, Європейського Союзу та Великої Британії потрапили 180 танкерів, які порушували обмеження, зокрема цінову межу у $60 за барель. Частина цих суден була змушена припинити перевезення.

Нагадаємо, що наприкінці 2022 року країни G7, Європейський Союз та Австралія ввели обмеження на вартість російської нафти на рівні $60 за барель, заборонивши використання західних морських послуг, таких як транспортування, страхування та фінансування поставок нафти, ціна якої дорівнює або перевищує цей ліміт. Наприкінці серпня 2024 року США почали вводити санкції проти російського тіньового флоту LNG-танкерів. 10 січня 2025 року Сполучені Штати ввели новий пакет санкцій проти росії, спрямований на зменшення доходів від експорту енергоносіїв. Детальніше.