Головна Новини СБУ розслідує можливу співпрацю українського заводу з росією

СБУ розслідує можливу співпрацю українського заводу з росією

Служба безпеки України висунула підозру проти співробітників українського заводу, що виробляє обладнання для автозаправних станцій, у можливій співпраці з російською федерацією. Про це повідомляється на офіційних сайтах СБУ та Київської міської прокуратури.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Обвинувачення у проєктуванні заводу в росії

За інформацією слідства, представники одного з холдингів брали участь у будівництві заводу з виробництва автогазу в Ростовській області. СБУ вже затримала розробника обладнання та інженера-проєктувальника, яких звинувачують у розробці проєктної документації для цього об’єкта.

Ці розробки, за даними слідства, передавалися через співвласника холдингу, що перебуває на тимчасово окупованій території Донецької області. Крім того, на Полтавщині був затриманий його передбачуваний спільник, власник мережі АЗС на окупованих територіях на сході України, котрий, за даними СБУ, заправляє військову техніку окупантів.

Підозри та можливі санкції

Усі троє затриманих підозрюються у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України). Заочно висунуто підозру також співвласнику холдингу та директору мережі АЗС.

Органи правопорядку традиційно не розкривають імен підозрюваних та назви фірм, але повідомлення ілюстровано фотографіями з заводу «Шельф» у селі Чубинське, Київська область.

Фото: СБУ

Власником ТОВ «НПК «Шельф» є Армен Кечиян. Компанія спеціалізується на виробництві обладнання для заправок усіх видів пального, резервуарів для рідин і газів, а також сервісного обладнання для АЗС.

У 2023 році підприємство з аналогічною назвою, зареєстроване в російському місті Шахти, стало постачальником обладнання для малотонажного заводу зі зрідження газу в Ростовській області. Одним із засновників російського НПК «Шельф» із Шахт є Теймураз Кечиян.

За інформацією «Бізнес.Цензора» у 2017 році, до 2014 року підприємства «Шельфу» базувалися в Дебальцевому та Єнакієвому, проте після їх окупації діяльність перенесли якомога далі від фронту. У 2015 році «Шельф» відновив свою діяльність у Київській області.