Американський окружний суд ухвалив рішення, відхиливши позов Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) проти засновника Hex Річарда Херта. Суддя Керол Беглі Амон заявила, що SEC не змогла довести, що діяльність Херта підпадає під юрисдикцію США, оскільки його операції з цифровими активами проходили через міжнародні платформи, не пов’язані з американським ринком.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Херта звинувачували в шахрайстві, стверджуючи, що він отримав понад $1 млрд через незареєстровані криптовалютні пропозиції, а також привласнив $12,1 млн інвесторських коштів. Відповідно до рішення суду, SEC має право подати оновлений позов до 20 березня 2025 року.
Розкішні витрати Херта
У судових матеріалах зазначено, що підприємець витратив привласнені кошти на дорогі предмети розкоші, включаючи найбільший у світі чорний діамант вартістю $3,97 млн, спортивні автомобілі McLaren і Ferrari, а також годинник Rolex на суму $3,02 млн.
Вплив на криптоактиви
Після ухвалення рішення 28 лютого 2025 року ціна токенів, пов’язаних із Хертом — PulseChain (PLS), PulseX (PLSX) і HEX — різко зросла: приріст склав 36%, 67% та 38% відповідно, за даними CoinMarketCap.
«Сьогоднішнє рішення на користь засновника криптоактивів і його проєктів щодо SEC приносить довгоочікуване полегшення і можливості для всіх криптовалют. Дякую президенту Трампу за підтримку цифрових активів», — написав підприємець.
Незважаючи на це, Херт залишається під пильним контролем правоохоронців. У вересні 2024 року фінська поліція оголосила його в розшук за підозрою в податковому шахрайстві та нападі. Інтерпол також видав «червоне повідомлення», вносячи його до списків осіб, яких необхідно затримати.
Правоохоронні органи Фінляндії вже вилучили у підприємця годинник вартістю $2,6 млн. Проте його місцеперебування поки що залишається невідомим, адже він продовжує активно вести діяльність у соціальних мережах.