Главная / Мнения

ГАЛАСЮК: БЮДЖЕТНИЙ ЕФЕКТ ВІД "МЕТАЛУРГІЙНОГО ЗАКОНУ" СТАНОВИТЬ ПОНАД 1 МЛРД ГРН НА РІК

15:50 | 15.05.2018
ГАЛАСЮК: БЮДЖЕТНИЙ ЕФЕКТ ВІД "МЕТАЛУРГІЙНОГО ЗАКОНУ" СТАНОВИТЬ ПОНАД 1 МЛРД ГРН НА РІК
Автор:
Завдяки закону тільки за перший рік дії вдалося зберегти 35 тис. робочих місць і $1,6 млрд валютної виручки, втричі збільшити митні надходження від експорту брухту і скоротити дефіцит брухту для підприємств на 40%

Експерти оцінюють позитивний бюджетний ефект від "металургійного закону" в понад 1 млрд грн на рік. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook глава комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

В.Галасюк нагадав, що в липні 2015 року, з метою ліквідації дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури, парламент ухвалив Закон про тимчасове підвищення експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну.

Завдяки закону тільки за перший рік дії вдалося зберегти 35 тис. робочих місць і $1,6 млрд валютної виручки, втричі збільшити митні надходження від експорту брухту і скоротити дефіцит брухту для підприємств на 40%. У 2017 році парламент продовжив дію "металургійного закону" ще на 1 рік.

"Однак зараз ситуація загострюється – металобрухт в світі дорожчає і теперішня ставка вивізного мита (30 євро/т) поступово перестає виконувати свою захисну роль (частка в ціні зменшилася з 19% в 2016 році до 13% у 2017 році). Тому новим "металургійним законопроектом" №8226 ми пропонуємо підняти мито до 42 євро/т і продовжити його на 3 роки", – нагадав глава комітету ВР.

"Такий розмір мита відповідає адвалорної ставки 20% при рівні цін 2017 року. У Китаї, до речі, мито 40%, в Індії – понад 35%, в Пакистані – 25%, а в Казахстані до недавнього часу діяв закон про повну заборону експорту металобрухту", – додав він.

Галасюк також зазначив, що "металургійний законопроект" №8226 підпадає під дозволені виключення в угоді СОТ.

"Позитивний бюджетний ефект "металургійного закону" оцінюється експертами в понад 1 млрд грн/рік. Комітет з питань промислової політики і підприємництва рекомендував прийняти законопроект №8226 в цілому. Сподіваюся, що парламентарії і на цей раз стануть на сторону національних інтересів України і проголосують за вітчизняну промисловість, економіку і суспільний добробут!", – резюмував він.

Як повідомляв 5.UA, завдяки дії першого "металургійного" закону в Україні збільшилися поставки сировини для вітчизняних метпідприємств і ліквідовано критичний дефіцит брухту чорних металів на внутрішньому ринку. 

Джерело: www.5.ua

Теги: ГАЛАСЮК