Міністерство юстиції Литви розробило законопроект, що передбачає внесення змін до Кримінального кодексу, який запроваджує кримінальну відповідальність за пошкодження критично важливої інфраструктури. За словами міністра юстиції Римантаса Моцкуса, Литва повинна бути юридично підготовлена до спроб пошкодження підводної чи іншої важливої інфраструктури.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Згідно з пропозицією, знищення, пошкодження або інше порушення функціонування стратегічно важливого об’єкта, що має значення для національної безпеки, або його частини, а також його зв’язків чи інформаційної системи з метою завдання шкоди інтересам Литви буде каратися позбавленням волі на строк від двох до восьми років.
Особи, які вчинять такі злочини за дорученням або з підказки іноземних держав, їх організацій чи представників, ризикують отримати покарання у вигляді позбавлення волі від п’яти до 15 років. Відповідальність за ці дії також поширюватиметься на юридичних осіб.
Ця ініціатива виникла на фоні нещодавніх випадків пошкодження підводної інфраструктури у Балтійському морі. Зокрема, в січні було пошкоджено кабель Латвійського державного центру радіо та телебачення, а під час Різдва – кабель Estlink 2 між Фінляндією та Естонією. Також фіксувалися випадки пошкодження комунікаційних кабелів між Швецією та Литвою, а також між Фінляндією та Німеччиною.
На минулому тижні Швеція повідомила про новий інцидент – пошкодження комунікаційного кабелю між Швецією та Німеччиною на сході від острова Готланд. Наразі Швеція проводить розслідування можливого акту диверсії, що стосується водопостачання на острові Готланд.