Господарський суд Києва ухвалив рішення про визнання недійсними результатів аукціону з продажу спеціального дозволу на видобуток газу на Приазовському родовищі в Запорізькій області. Цю інформацію опублікувало профільне видання NADRA.Info.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Аукціон, що відбувся в серпні 2020 року, ініціювала компанія ТОВ «Недра Сервіс Груп». Стартова ціна лота становила 6 296 900 грн, а торги проходили за правилами «голландського аукціону» – на зниження.
Єдиним учасником аукціону стало ТОВ «КЗР Петролеум», яке придбало цей спеціальний дозвіл лише за 629 690 грн, що становить 10% від первісної вартості. Спеціальний дозвіл №5105 був наданий до 2040 року.
В Офісі Генерального прокурора зазначили, що придбана ціна була в 36 разів нижчою, ніж на першому аукціоні в вересні 2019 року, ініційованому компанією ТОВ «Азовнефтегаз».
Перше рішення суду від 12 грудня 2023 року, яке було підтверджене апеляцією 26 березня 2024 року, стало на користь недропользувача. Однак Верховний суд 23 липня 2024 року повернув справу на новий розгляд, в результаті якого аукціон було скасовано. Це рішення може бути оскаржене.
Компанія ТОВ «КЗР Петролеум» контролюється громадянином Австрії зі швейцарською реєстрацією Рубеном Захаряном, який також є власником Харьківської ТЕЦ-5, зареєстрованої на Кіпрі San Posidanius Investments.
До 2012 року Харьківська ТЕЦ-5 належала державі. Потім, у 2013 році, її продали компанії «Укристгаз» за 340 млн грн, що на той час дорівнювало $42,5 млн. Через рік ця ж компанія придбала Волиньобленерго. В подальшому і Волиньобленерго, і Харьківська ТЕЦ-5 стали власністю Рубена Захаряна, який у 2020 році передав Волиньобленерго сину народного депутата Юрія Бойка – Анатолію Бойку.
Це є непрямим підтвердженням того, що Харьківська ТЕЦ-5 також входить до переліку активів родини Юрія Бойка.
19 січня 2025 року президент Зеленський підписав указ, згідно з яким лідера забороненої партії ОПЗЖ Юрія Бойка позбавили всіх державних нагород. Бойко є одним із трьох осіб у санкційному списку, якого лише позбавили державних нагород, але не запроваджували санкції.