Керівництво Міністерства розвитку громад та територій зобов’язало Агентство відновлення прискорити роботи в Бородянці, яка зазнала значних руйнувань під час російської окупації у 2022 році. Віцепрем’єр-міністр і міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба підкреслив, що “темпи відновлення не відповідають потребам людей. Дал чітку задачу – пришвидшити роботи. До осені 2025 року люди повинні повернутися в свої домівки”.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
На сьогодні в Бородянці триває відновлення 20 багатоквартирних будинків, а також адміністративних споруд, школи та закладу культури. Наприклад, на вулиці Парковій, 2 в одному з відновлюваних будинків уже утеплюють фасад і встановлюють нові комунікації. Крім того, на деяких об’єктах завершується етап проектування.
Незважаючи на ці зусилля, жителі Бородянки вже три роки чекають на повернення до своїх домівок. У листопаді 2024 року в експлуатацію ввели 71-квартирний будинок на вулиці Семашко, 2, який було серйозно пошкоджено під час окупації росіянами в березні 2022 року. Відновлення фінансувалося за рахунок фандрейзингової платформи United24.
На початку січня 2025 року Київська обласна військова адміністрація повідомила про завершення відновлення 50-квартирного будинку на вулиці Центральній, 306 у Бородянці, роботи також були профінансовані за рахунок коштів, зібраних через United24.
Водночас навесні 2024 року Державна аудиторська служба виявила порушення на 19,8 мільйона гривень при використанні коштів, виділених на відновлення Бородянки.