Головна Політика ЄС запровадив 16-й пакет санкцій проти росії: нові обмеження в економіці

ЄС запровадив 16-й пакет санкцій проти росії: нові обмеження в економіці

ЕС ввел 16-й пакет санкций против РФ: новые ограничения в финансах, торговле и энергетике

На третю річницю початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Європейський Союз прийняв 16-й пакет економічних та персональних санкцій, спрямованих на подальше послаблення економіки агресора. Нові обмеження охоплюють ключові галузі російської економіки, обмежують можливості кремля фінансувати війну та вводять додаткові заходи для боротьби з обходом санкцій.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Основні напрямки нових санкцій

Висока представниця ЄС з питань зовнішніх справ Кая Каллас зазначила:

“росія вже три роки безперервно бомбардує Україну, намагаючись забрати у неї землю, яка їй не належить. Цей новий раунд санкцій націлений не лише на російський тіньовий флот, а й на тих, хто підтримує експлуатацію небезпечних нафтових танкерів, ігрові контролери, які використовуються для управління безпілотниками, банки, що обходять наші санкції, та пропагандистські канали.”

Деталі 16-го пакету санкцій

Серед ключових заходів, що містяться у новому пакеті, слід зазначити:

  • Персональні санкції: ЄС вніс до санкційного списку 83 суб’єкта, включаючи 48 фізичних осіб та 35 юридичних осіб, причетних до підриву територіальної цілісності України.
  • Тіньовий флот: Розширено список суден, яким заборонено заходити в європейські порти. Під санкції потрапили 74 судна, які пов’язані з обходом заборон на експорт нафти та транспортування військової техніки.
  • Фінансовий сектор: Вперше запроваджено заборону на транзакції для фінансових установ, що використовують російську систему передачі повідомлень (СПФС).
  • Торговельні обмеження: До списку компаній, що підтримують військову промисловість росії, додано 53 нових юридичних особи з різних країн.
  • Запобігання розповсюдженню дезінформації: ЄС зупинив мовлення восьми російських пропагандистських медіа.
  • Обмеження в енергетиці: Запроваджено заборону на постачання програмного забезпечення та обладнання для видобутку нафти і газу.

Крім того, пакет також передбачає нові обмеження для білорусі, які аналогічні санкціям проти росії, зокрема в сферах торгівлі, фінансів та транспорту.

ЄС підтвердив свою готовність посилювати санкційний тиск на росію та її союзників, продовжуючи підтримувати Україну в політичному, фінансовому та військовому аспектах. Кая Каллас підкреслила:

“Немає жодних сумнівів у тому, хто є агресором, хто повинен заплатити і понести відповідальність за цю війну. Кожен пакет санкцій позбавляє кремль ресурсів для ведення війни.”