Головна Промисловість У Гамбурзі не вдалося з першого разу підривати ТЕС Moorburg

У Гамбурзі не вдалося з першого разу підривати ТЕС Moorburg

В Германии не удалось с первого раза взорвать ТЭС в Гамбурге

У Гамбурзі під час демонтажу ТЕС Moorburg стався частковий провал контролюованого підриву, внаслідок чого одне з будівель залишилося неушкодженим.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

На території колишньої теплоелектростанції в Гамбурзі в ході вибухових робіт не спрацювала одна з закладок, через що одна з двох запланованих конструкцій залишилася стояти. Як повідомляє місцева енергетична компанія, контрольований підрив, що відбувся в неділю, мав на меті одночасно знищити два котельних корпуси, однак вдалим виявився лише перший вибух, який викликав величезне хмара пилу.

“Проблема виникла через несрабатывание однієї з основних вибухових закладок”, – йдеться у повідомленні.

Інженери наразі обговорюють, як та коли провести повторний вибух. Перед призначенням нової дати потрібно отримати погодження від відповідних органів. На даний момент у підвалі одного з корпусів залишилося близько 600 кг вибухівки, що була закладена у заздалегідь підготовлені отвори. З цієї причини територія навколо будівлі охороняється.

Наступні кроки в демонтажі

Повторний вибух вимагатиме додаткових заходів безпеки, включаючи обмеження руху на землі та на річці Зюдерельба.

Демонтаж колишньої електростанції триває вже більше півтора року. ТЕС Moorburg колись вважалася найсучаснішою та найефективнішою вугільною станцією Німеччини, а її будівництво обійшлося у 3 мільярди євро. У листопаді 2024 року був демонтований один з найпомітніших об’єктів – двотрубний димар висотою 140 метрів.

До середини 2025 року територія колишньої ТЕС буде підготовлена для будівництва нового електролізного заводу, який планується запустити у 2027 році для виробництва “зеленого” водню з використанням енергії з відновлювальних джерел.

Частина інфраструктури Moorburg залишиться недоторканою, оскільки влада планує використовувати існуючі системи водопідготовки, складські приміщення та підключення до високовольтної мережі, які буде адаптовано для потреб майбутнього електролізного комплексу.

Одна з найбільших енергетичних компаній Німеччини Uniper прийняла рішення відмовитися від нової теплової станції на вугіллі.