Українська рада зброярів уклала меморандум про стратегічне партнерство з британською організацією ADS Group, яка об’єднує понад 1 500 компаній, що працюють у сферах аерокосмічної та оборонної промисловості. Документ передбачає активний обмін інформацією щодо індустріальних можливостей, розробку інноваційних рішень, а також створення спільних виробничих та дослідницьких платформ. Окрема увага приділяється спрощенню регуляторних бар’єрів для виходу української оборонної продукції на ринки НАТО та Європейського Союзу.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Канадський бізнес зацікавлений у спільних проєктах з Україною
На Black Sea Security Forum посол Канади в Україні Наталка Цмоць наголосила, що Україна поступово змінює свій статус із покупця на виробника сучасного озброєння. Вона відзначила, що канадські компанії, які спеціалізуються на виробництві зброї, демонструють зростаючу зацікавленість у співпраці з українськими партнерами, особливо в таких сферах як розробка дронів і бронетехніки. За словами Цмоць, формат співпраці між країнами еволюціонує: від традиційної допомоги у вигляді пожертв до інвестиційних проєктів, що включають так звану «данську модель».
«Це виграшний варіант для Канади, України та Європи».
Збільшення виробництва озброєння та інвестиційний потенціал
Голова МЗС Андрій Сибіга підкреслив, що Україна значно наростила власне виробництво озброєння і вже може задовольнити близько 40% потреб Збройних сил України у військовій техніці та обладнанні. Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав оборонно-промисловий комплекс та military-tech найперспективнішими сферами для інвестицій в українську економіку.