Мінагропрод має намір запустити ринок землі в кілька етапів

Три етапи

Така ситуація ніякою трагедією не загрожує. По-перше, в нас немає єдиних масивів землі, наприклад від 100 гектар, які могли би бути економічно цікавими та вигідними іноземному інвестору. По-друге, в Європі зацікавлені фонди розуміють – чим більше земельна ділянка, тим більше вона інвестиційно приваблива. Тут все логічно, для збору врожаю з однієї великої ділянки потрібен один комбайн, а у випадку з розпайованими землями такої техніки потрібно декілька одиниць.

На сьогоднішній день Україна знаходиться на початковому етапі розвитку ринку землі. Багато експертів розповідають про це, але майже не знайти конкретної інформації про стадії розвитку. Так от, на мою думку, ринок землі буде розвиватись в три етапи. Перший етап – це продаж державою земель сільгосппризначення, наприклад паїв, якими користуються аграрні університети. Другий етап – це укрупнення пропозицій, створення основного масиву ринку.

Третій етап – цивілізовані торгові взаємовідносини із зацікавленими іноземними інвесторами. Саме на цій стадії буде доречно говорити про виклики та загрози. Говорячи про інвесторів потрібно розрізняти, що закордонний інвестор в аграрний сектор може прийти за двох бізнесів: перший – це інвестування в землю, другий – в сільськогосподарське виробництво.
Іванка Покотило
Експерт аграрного ринку, Великобританія
Вчора БІЗНЕС писав про те, що перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк пояснив порядок створення земельного ринку в Україні.