Незважаючи на геополітичні виклики, довгострокові економічні очікування українського бізнесу демонструють позитивні зміни. За результатами щомісячного опитування керівників підприємств, проведеного Інститутом економічних досліджень, показник оптимізму зріс з 0,11 до 0,15 пункту.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Цей позитивний тренд зумовлений зменшенням частки компаній, які планують скорочення своєї діяльності – лише 1,4% опитаних. Водночас зросла кількість підприємств, які очікують позитивних змін, з 14% до 16%. Проте середньострокові прогнози, що стосуються найближчих шести місяців, стали дещо менш оптимістичними, а невизначеність щодо загальноекономічного середовища збільшилася на 1,5%.
Вплив на бізнес-середовище
Лютий став важливим моментом, оскільки почалися активні обговорення можливого закінчення війни або заморозки конфлікту, що позначилося на рівні невизначеності в середньостроковій перспективі. При цьому близько 62% підприємств, або два з трьох опитаних, працюють на максимальних потужностях або з завантаженістю понад 75%. Частка компаній, де завантаженість складає менше 25%, знизилася з 8% до 4%.
Перспективи промисловості
Агрегований показник перспектив промисловості, що використовується Євростатом і ОЕСР, залишився практично незмінним і становить 0,12. Це свідчить про стабільність ключових секторів економіки в умовах невизначеності.