Головна Економіка Україна та США запускають інвестиційний фонд для розвитку критичних копалин

Україна та США запускають інвестиційний фонд для розвитку критичних копалин

Україна і США готують проєкти в межах угоди про копалини. Перше засідання Керівної ради проведуть наприкінці липня, а фонд запустять до кінця року.

Україна спільно зі Сполученими Штатами працює над створенням Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови, який планують запустити до кінця поточного року. Про це повідомила міністр економіки Юлія Свириденко після ділового візиту до Вашингтона.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Перші кроки запуску інвестиційного фонду

Ключове завдання фонду — залучення інвестицій у стратегічно важливі сектори видобутку копалин, зокрема графіту, літію та титану. Перше засідання керівної ради фонду має відбутися наприкінці липня, де планують затвердити склад комітетів, процедури відбору проєктів, визначити стартовий капітал і сформувати інвестиційну стратегію на наступні роки.

“Важлива зустріч з міністром фінансів Скоттом Бессентом. Опрацьовуємо проєкти у сфері графіту, літію, титану”, – відзначила вона.

Українська сторона виступила з ініціативою розширити інвестиційний мандат фонду, включивши підтримку українських оборонних підприємств. Американські партнери позитивно сприйняли цю пропозицію та висловили готовність до співпраці у цьому напрямку.

Страхування ризиків та нові перспективи для видобутку

Важливим питанням стало забезпечення розширених гарантій для американських інвесторів, зокрема розширення страхування військових ризиків. Це дозволить залучити до проєктів більше компаній зі США, які зацікавлені у співпраці, але очікують додаткових механізмів захисту своїх інвестицій.

На тлі переговорів між Україною та США з’явилися і нові перспективи для вітчизняної гірничодобувної промисловості. Українська компанія «Велта» отримала детальні дані щодо можливих покладів рідкісноземельних металів на Бирзулівському родовищі титанових руд у Кіровоградській області. За результатами досліджень, у місцевому ільменіті виявлено сліди ряду критично важливих елементів, серед яких ніобій, ванадій, гафній, скандій, ітрій, лантан, церій, неодим та торій. Ці результати потребують додаткової перевірки для встановлення промислової доцільності видобутку. Роботи проводились у межах співпраці з європейськими партнерами в проєкті REPTiS.