Український ринок M&A зріс у першому півріччі 2025 року: динаміка та ключові угоди

Активізація внутрішніх угод і вихід на зовнішні ринки: Що відбулось на українському ринку M&A у першому півріччі?

У першій половині 2025 року український ринок злиттів і поглинань (M&A) продемонстрував впевнене зростання. Активізація внутрішніх угод і стратегічні придбання, як на національному, так і на міжнародному рівнях, сприяли значному підвищенню обсягів ринку.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Зростання кількості та вартості угод M&A

За шість місяців в Україні було укладено 34 угоди M&A. Загальна вартість розкритих транзакцій досягла $716 млн, що на 21% вище у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Кількість угод також зросла на 26%. Середній розмір однієї угоди збільшився з $37 млн до $42 млн. Відомо, що деталі про суми розкриті лише у половині всіх домовленостей.

Ключові угоди першого півріччя 2025 року

Серед найвагоміших подій ринку варто відзначити придбання агрохолдингом МХП іспанської компанії Uvesa за $270 млн, а також купівлю компанії Uklon оператором мобільного зв’язку “Київстар” за $155 млн. Саме ці угоди стали основними драйверами зростання ринку.

“Такі угоди, як “Київстар”-Uklon та МХП-Uvesa, демонструють стратегічне прагнення до розширення бізнесу й інтеграції, особливо в технологічному та агропродовольчому секторах. Попри обережність з боку іноземних інвесторів, локальні лідери активно інвестують з метою зміцнення своїх позицій і створення бізнес-моделей майбутнього”, – відзначили аналітики KPMG в Україні.

Водночас, активність іноземних інвесторів залишилася стриманою. За перше півріччя іноземці придбали чотири українські активи, тоді як торік таких транзакцій було шість. Половина цих угод припала на європейських інвесторів, ще по одній — на гравців з Близького Сходу та Північної Африки, а також Північної Америки.