Головна Політика Верховна Рада підтримала законопроєкт про регулювання віртуальних активів

Верховна Рада підтримала законопроєкт про регулювання віртуальних активів

Нардеп заявив про підготовку законопроєкту щодо можливості створення крипторезерву в Україні

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики одноголосно підтримав законопроєкт, що регулює обіг та оподаткування криптоактивів. Про це повідомив перший заступник голови комітету, нардеп Ярослав Железняк, зазначивши, що доопрацьований документ був підтриманий і рекомендований для першого читання. У законопроєкті залишився пункт про пільговий період до кінця 2026 року з оподаткуванням на рівні 5%, без врахування військового збору.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Голова комітету Данило Гетманцев раніше повідомив, що законопроєкт розглянуть 24 квітня 2025 року. Ознайомитися з записом голосування можна на офіційному YouTube-каналі.

Позиція щодо криптовалют в Україні

«У нас на сьогодні фактично є тільки один законопроєкт на розгляд. Великий і складний, який стосується обігу віртуальних активів», — зазначив Гетманцев. Він підкреслив, що Україна входить до топ-6 країн світу за рівнем прийняття криптоактивів, і на неї припадає 2,5% світового трафіку криптовалют. «Ми не можемо і не будемо ігнорувати настільки велике явище, як криптоактиви», — додав голова комітету.

Гетманцев наголосив, що криптовалюти в Україні не є платіжним засобом і не можуть використовуватися як такі, що відповідає позиції Нацбанку. Законопроєкт має за мету внести ясність у класифікацію, нагляд і оподаткування віртуальних активів. Паралельно нардеп Железняк виклав основні пункти документа та потенційну модель оподаткування, зокрема, класифікацію криптоактивів, механізм набуття права власності, вимоги до публічних пропозицій, формування white paper, авторизацію постачальників послуг, захист прав власників та клієнтів, а також модель оподаткування.

Гетманцев підтвердив, що передбачений пільговий період, оподаткування з приросту капіталу та самостійне декларування доходів залишаться ключовими аспектами законопроєкту. Він наголосив, що ухвалення закону створить чіткі правила для ринку криптоактивів і потенційно позитивно вплине на державний бюджет.

Датою першого читання законопроєкту наразі не визначено.