Материнська компанія Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC) підписала меморандум з IT-компаніями TIS, Ava Labs та Fireblocks, що передбачає створення фреймворку для запуску стейблкоїнів та вивчення можливих напрямків їх використання. Очікується, що пілотний проєкт розпочнеться в другій половині 2025 року.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Згідно з інформацією, наданою Sumitomo Mitsui Financial Group, партнери планують розробити механізм емісії та обігу стейблкоїнів, акцентуючи увагу на технічних та нормативних аспектах як на японському, так і на міжнародному ринках.
Використання стейблкоїнів у фінансових операціях
У меморандумі зазначається, що ініціатива також включає вивчення потенційних сценаріїв використання стейблкоїнів, зокрема, як засобу розрахунків для операцій з токенізованими активами реального світу (RWA), такими як державні та приватні облігації, а також нерухомість.
«Крім того, в рамках ініціативи буде вивчено потенційні варіанти використання, в яких будуть використані визначальні особливості стейблкоїнів, зокрема як метод розрахунків для операцій з токенізованими активами реального світу (RWA), наприклад, державними і приватними облігаціями, а також нерухомістю».
Перспективи запуску стейблкоїнів
Згідно з повідомленням Nikkei, запускаючи пілотний проєкт у другій половині 2025 року, SMBC розглядає можливість повноцінного виходу стейблкоїна на ринок у 2026 році, за умови успішного завершення попереднього етапу. Прогнозується, що проєкт буде реалізовано на основі блокчейну Avalanche, можливо, з використанням інструментів для створення підмережі (сайдчейна). У розробці також бере участь японська IT-компанія TIS.
Крім того, SMBC активно займається проектом Project Pax, мета якого полягає в тестуванні платформи для транскордонних переказів у стейблкоїнах, співпрацюючи з блокчейн-компанією Progmat, яка була запущена в липні 2023 року. Остання забезпечує інструменти для випуску таких активів в мережі Cosmos.
Нагадаємо, що SMBC також бере участь у секторі RWA. Наприкінці 2023 року біржа ODX, портфельна організація Sumitomo Mitsui Financial Group, розпочала торгівлю токенізованими цінними паперами в Японії.