Агрохолдинг «Кернел» збільшив експорт зерна на 27% у першому кварталі сезону

Один із найбільших вітчизняних агрохолдингів наростив експорт зерна на 27% на початку поточного сезону.

Один із провідних українських агрохолдингів «Кернел» у першому кварталі 2025 фінансового року, що охоплює липень-вересень, експортував 1,3 млн тонн зерна. Це на 27% більше, ніж у попередньому кварталі, хоча на 15% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зростання експорту пов’язане з початком збирання озимої пшениці, яка стала основною культурою в структурі поставок компанії.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Структура експорту та вантажообігу холдингу

Пшениця склала 74% загального обсягу експорту, тоді як частка кукурудзи та ячменю була меншою. У структурі вантажообігу зерно становило 75%, харчові олії – 13%, а решта припала на рослинні шроти. Такий розподіл демонструє пріоритетність зернових у виробничій діяльності «Кернела» на початку сезону 2025 року.

Вплив погодних умов і посівні площі

Агрохолдинг відзначив, що сприятливі цінові умови на ринку зерна дозволили підтримати експорт, незважаючи на нерівномірну врожайність по регіонах. Сезон-2025 відзначився складними погодними умовами: прохолодна весна та літо із значними коливаннями температур гальмували ріст рослин у північних областях, а в центральних регіонах дефіцит опадів стримував розвиток сільськогосподарських культур.

Зазначається, що сприятливі цінові умови на ринку зерна допомогли компенсувати нерівномірну врожайність у різних регіонах.

У 2025 році «Кернел» посіяв озиму пшеницю на площі 84 000 гектарів, а озимий ріпак – на 38 000 гектарів, що підтверджує масштабність діяльності компанії та її стратегічну орієнтацію на ключові культури.