Україна та Японія поглиблюють партнерство у сфері інфраструктури, активно впроваджуючи спільні проєкти та розширюючи взаємодію між державними та приватними структурами. Сумарний обсяг японської гуманітарної, технічної та бюджетної допомоги вже досяг приблизно $15 млрд, а в найближчій перспективі планується залучення бізнесу до відновлювальних процесів.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
“Обсяг наданої нам японської гуманітарної, технічної та бюджетної підтримки вже становить близько $15 млрд. Наразі ми також плануємо активно залучати й бізнес до відновлення України”.
Ключові напрями інфраструктурного партнерства
Україна та Японія розвивають спільні проєкти за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Особлива увага приділяється трьом основним сферам:
- Залізнична інфраструктура. У межах грантової допомоги “Укрзалізниця” вже отримала 25 000 тонн рейок та важку будівельну техніку для забезпечення стабільної логістики. У планах — додаткове замовлення ще 3 000 тонн рейок.
- Автомобільна інфраструктура. Україна отримала модульні мости для швидкої заміни зруйнованих об’єктів, а також значну кількість автомобілів та сучасного обладнання для перевірки стану мостів.
- Портова сфера. “Адміністрація морських портів України” поповнила парк будівельної техніки для оперативного реагування на виклики. Подальша модернізація портів планується за активної участі бізнесу, зокрема через реалізацію концесійних проєктів.
Створення платформи для ділових ініціатив
Для залучення приватного капіталу Україна та Японія започаткували спеціальну платформу, яка сприятиме реалізації перспективних проєктів у сфері відбудови. Цей інструмент покликаний посилити кооперацію, забезпечити прозорість процесів і залучити до відновлення країни провідні японські компанії.