Монета LIBRA, представлена президентом Аргентини Хав’єром Мілей, досягла капіталізації в $4,5 млрд, проте незабаром після цього її ціна різко впала на 99%, викликавши підозри в маніпуляціях. Аналітики виявили ризиковані схеми виведення коштів, що пов’язані з розробниками проєкту.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Запуск LIBRA та його стрімке зростання
14 лютого 2025 року президент Аргентини оголосив про запуск мемкоїна LIBRA на блокчейні Solana. Після виходу на ринок токен швидко подорожчав, досягнувши капіталізації в $4,5 млрд, а вартість мемкоїна на піку становила $4.
Проте, всього через кілька годин після запуску, ціна монети обвалилася до $0,23. За словами представників проєкту, основною метою монети є фінансування малого бізнесу в Аргентині. Проте криптоаналітики виявили тривожні ознаки шахрайства, зокрема велику концентрацію токенів на одному гаманці.
Реакція президента та наслідки для інвесторів
Після публікації посту з закликом підтримати мемкоїн, президент Мілей видалив його, зазначивши, що не має жодного стосунку до приватного підприємства, яке він підтримував. Він підкреслив, що не був обізнаний про всі деталі проєкту та ухвалив рішення не продовжувати його підтримку.
“Hace unas horas publiqué un tweet, como tantas otras infinitas veces, apoyando un supuesto emprendimiento privado del que obviamente no tengo vinculacion alguna…”
Згідно з даними стартапу Bubblemaps, команда розробників LIBRA вивела $87 млн через ліквідні пули, що призвело до різкого падіння ціни. На гаманцях творців залишилося ще $500 млн, що може призвести до подальших втрат інвесторів. Аналітики вважають, що інцидент з LIBRA підкреслює ризики мемкоїнів, які пов’язані з різкими коливаннями цін та потенційними фінансовими махінаціями.