Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Руслан Магомедов висловив оптимістичний погляд на перспективи створення українських віртуальних активів. У своїй заяві він зазначив, що реалізація цієї ідеї можлива за умови належного регулювання.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Під час інтерв’ю для медіа-агенції «Інтерфакс-Україна» Магомедов підкреслив, що хоча він вірить у позитивний результат, спрогнозувати терміни ухвалення законопроєкту щодо криптовалют наразі важко. За його словами, ймовірно, що законопроєкт буде прийнято у першому читанні найближчим часом, але терміни прийняття у другому читанні залишаються невідомими.
Правила регулювання за стандартами MiCA
Магомедов розповів про модель, розроблену НКЦПФР, яка відповідає стандартам регламенту MiCA, що регулює криптоіндустрію. Ця модель була попередньо презентована місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) та на засіданні Ради з фінансової стабільності України.
«Ми пропонуємо регулювання на базі MiCA, тому що йдемо до Євросоюзу та є кандидатами на вступ. Це не історія про те, що ми хочемо когось зарегулювати та закручувати гайки. Ми хочемо, щоб сумлінний білий бізнес був захищений від шахраїв»
, — зазначив він. Додатково, голова Комісії висловив готовність допомогти в створенні першого в Україні white paper та впровадженні asset-referenced token для підприємств, які планують використовувати ці кошти для розвитку.
Нормативно-правова база для віртуальних активів
Магомедов також зазначив, що українські віртуальні активи можуть давати право на частку в бізнесі та отримання дивідендів. Раніше повідомлялося, що в Україні презентували модель розподілу повноважень між НКЦПФР і Національним банком України (НБУ) щодо нагляду за крипторинком.
Варто зазначити, що НКЦПФР відіграє визначну роль у формуванні нормативно-правової бази для ринку віртуальних активів. Законопроєкт №10225, який має на меті внести зміни до законодавства та Податкового кодексу України, все ще перебуває в процесі розробки. Цей документ створено на основі попереднього білля, представленого НКЦПФР, але з рядом поправок.