Українські дослідники спільно з колегами зі США та Польщі працюють над розробкою інноваційного бетону, призначеного для 3D-друку будівель. Головна особливість цієї технології полягає у використанні уламків зруйнованих споруд як вторинної сировини. Такий підхід дозволяє зменшити вплив на екологію та забезпечує ефективну відбудову інфраструктури.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Екологічність і нові технології у будівництві
Окрім уламків будівель, до складу нової бетонної суміші планують додавати інші промислові та сільськогосподарські відходи. Це не лише зменшить кількість сміття, а й сприятиме сталому розвитку будівельної галузі. У межах міжнародного проєкту вчені створять унікальну рецептуру бетону й технологію його виробництва, які планують застосовувати для зведення як цивільних, так і військових об’єктів у трьох країнах.
Відновлення України та обсяги відходів
Проєкт розрахований на два роки та має на меті впровадження швидких, стійких і доступних технологій будівництва з метою відновлення житла в Україні. Уже зараз у Дніпропетровській області понад 13 000 тонн будівельних відходів доставлено на спеціальні майданчики для тимчасового зберігання. За оцінками експертів, фактичний обсяг відходів у регіоні перевищує 150 000 тонн. Від початку повномасштабної війни в області зазнали часткового пошкодження або повного руйнування більше 6 500 цивільних об’єктів.
«Особливість розробки – використання уламків зруйнованих споруд як вторинної сировини, що сприятиме екологічній та ефективній відбудові».