Завдяки підтримці Європейського Союзу, Укрзалізниця відкрила модернізований залізничний пункт контролю на кордоні з Польщею. Новий пункт розташований на станції Мостиська II, що дозволить значно збільшити пропускну здатність залізничного транспорту.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Як повідомляє прес-служба Укрзалізниці, тепер через оновлену станцію Мостиська II за добу можуть проходити до 15 вантажних поїздів. Раніше проходження процедури контролю за добу було можливе лише для шести поїздів. «Це відкриває нові можливості для збільшення обсягів вантажних перевезень і пришвидшення пасажирських поїздів», — зазначив голова правління Укрзалізниці Олександр Перцовський.
Покращення залізничного сполучення з Польщею
До реалізації цього проекту контроль поїздів, що прямували з України до Польщі, здійснювався на перегоні Мостиська — Держкордон. В середньому, перевірка одного поїзда займала майже дві години. Завдяки реконструкції, процес контролю значно оптимізовано.
Під час реконструкції пункту пропуску були виконані наступні роботи:
- побудовано 4 вежі для огляду рухомого складу працівниками прикордонної служби України;
- встановлено 2 блок-модуля (одно- та двоповерхові) для працівників прикордонного контролю;
- облаштовано 4 вольєри для службових собак;
- впроваджена система відеоспостереження з 30 камерами і покриття Wi-Fi;
- модернізовано систему секціонування контактної мережі.
Співпраця з Європейським Союзом
Реалізація цього проекту стала можливою завдяки паритетному співфінансуванню програми Connecting Europe Facility та Європейського інвестиційного банку.
«Модернізація пункту перетину в Мостиська II – це ще один крок вперед у вдосконаленні залізничного сполучення, зміцненні зв’язків України з ЄС і збільшенні пасажирських і вантажних перевезень», — прокоментувала посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.