Головна Новини ЄС обговорює 16-й пакет санкцій: заборона імпорту газу з рф

ЄС обговорює 16-й пакет санкцій: заборона імпорту газу з рф

Європейський Союз розпочав внутрішні консультації щодо шістнадцятого пакету санкцій проти росії. Група з десяти країн ЄС закликала заборонити імпорт з рф трубопровідного та зрідженого природного газу (LNG), з метою обмеження доходів, що використовуються кремлем для фінансування війни в Україні.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Документ, розповсюджений серед держав-членів перед переговорами щодо наступного пакету санкцій, підписали Латвія, Литва, Естонія, Швеція, Ірландія, Польща, Данія, Фінляндія, Чехія та Румунія. «Як кінцеву мету необхідно якомога швидше заборонити імпорт російського газу та LNG», – йдеться у тексті, з яким ознайомилося агентство.

Альтернативи забороні та нові обмеження

Альтернативою повній забороні може стати поступове зменшення використання російського газу. Водночас, попри намагання ЄС диверсифікувати постачання, витрати на імпорт нафти, газу та вугілля з росії з початку війни перевищили 200 млрд євро (204 млрд доларів). Хоча загальний імпорт викопного палива з рф зменшився, обсяги постачання LNG до ЄС значно зросли, досягнувши рекордного рівня у першій половині 2024 року.

«У будь-якому разі російський флот танкерів-газовозів повинен підлягати адресним санкціям, що забороняють швартування та морські перевезення на території ЄС», – зазначають країни-підписанти. Йдеться також про розширення заборони на експорт і закупівлі, пов’язані з проектами російського LNG, на завершені проекти та їх технічне обслуговування.

Додаткові заходи проти рф

Група країн наполягає на додаткових обмежувальних заходах і санкціях щодо більшої кількості танкерів, що перевозять російську нафту до третіх країн. Поки ЄС розпочинає внутрішні консультації з приводу 16-го пакету санкцій проти росії, країни також запропонували інші заходи, зокрема:

  • додаткову заборону імпорту металів;
  • розширення заборони на транзит санкційних товарів через росію;
  • посилення механізмів, що використовуються для запобігання обходу санкцій;
  • подальші санкції щодо фінансових установ та IT-сектору рф.

13 січня агентство Reuters повідомило, що країни Балтії та Північної Європи закликали знизити ціновий поріг на російську нафту для скорочення «єдиного важливого джерела доходів росії». Україна підтримала заклик зменшити поріг цін на російську нафту. Група Макфола-Єрмака пропонує зафіксувати обмеження на рівні $30 за барель.