Науковці Інституту економіки та прогнозування НАН України зазначають, що Україна володіє певними запасами рідкоземельних елементів (РЗЕ), однак більшість з них були досліджені ще за радянських часів. Ці дані потребують актуалізації. Варто відзначити, що значна частина потенційних родовищ знаходиться в регіонах, які наразі перебувають під окупацією росії або поруч зі зоною бойових дій.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Необхідні інвестиції та виклики
Фахівці акцентують увагу на тому, що «Сьогодні Україна не має необхідної інфраструктури для повного циклу видобутку та перероблювання цих елементів». Лише одне з шести відомих родовищ РЗЕ в Україні, а саме Новополтавське в Запорізькій області, має підтверджені запаси та відкрите для ліцензування. Проте навіть це родовище потребує інвестицій близько $300 млн для його повноцінного освоєння.
Конкуренція на світовому ринку
Додатковим викликом для нових проєктів РЗЕ є домінування Китаю на світовому ринку їх перероблювання. Як зазначають експерти, для того щоб Україна могла стати конкурентоспроможною на цьому ринку, слід створити повний ланцюг доданої вартості — від видобутку до виробництва кінцевої продукції.