Головна Промисловість Ціни на ферросплави знизилися в середині квітня через слабкий попит та зростання витрат

Ціни на ферросплави знизилися в середині квітня через слабкий попит та зростання витрат

Мировые цены на ферросплавы снизились в середине апреля

Ціни на ферросплави у світовому ринку продовжують демонструвати тенденцію до зниження на тлі послаблення попиту і незначного зростання виробничих витрат. За даними аналітичної компанії BigMint, спотові ціни на силікому марганець Mn 65% у Китаї з 14 по 21 квітня знизилися на 6 доларів і становили від $799 до $836 за тонну EXW. У цей же період ф’ючерсні контракти на цей продукт на Чженьчжоуській товарній біржі з поставкою у травні зменшилися на 4 долари, до $811 за тонну. Це свідчить про песимістичні настрої трейдерів, які не сподіваються на швидке покращення ситуації у короткостроковій перспективі.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Зміни у світових цінах і фактори, що впливають на ринок ферросплавів

Вартість силікому марганцю Mn 53% в Індії у першій половині квітня знизилася на 6 доларів, до $985 за тонну EXW у Дургапурі станом на 21 квітня. Реальні продажі у цей період були нижчими за заявлені ціни, що підтверджують дані BigMint. Так, у Дургапурі була зафіксована угода місцевого заводу на 210 тонн продукції за ціною $982 за тонну EXW. Водночас через підвищення тарифів на електроенергію в Індії у квітні, виробництво ферросплавів здорожчає приблизно на 58 доларів за тонну.

Крім того, ціни на австралійську марганцеву руду у першій половині квітня зросли на 4%, або на 5 доларів за тонну CIF у Китай. Незважаючи на це, виробники ферросплавів поки що не спроможні компенсувати зрослі витрати за рахунок підвищення цін на продукцію для покупців. Так, спроби підвищити експортні котирування на 3 долари, до $945 за тонну FOB у першій декаді квітня, призвели до зменшення запитів від імпортерів з Туреччини, ОАЕ та Японії.

Одночасно проглядається загроза з боку антидемпінгового розслідування щодо імпорту ферросплавів до США, яке було ініційоване у квітні Міжнародною торговельною комісією (ITC). Розслідування стосується поставок з Бразилії, Малайзії та Казахстану, і, ймовірно, виробники з цих країн перенаправлять продукцію на інші ринки, що створить додатковий тиск на глобальні ціни. У результаті, внутрішній ринок Індії залишається основним споживачем виробництва, оскільки експортні можливості обмежені.

Загострення ситуації з експортом може сприяти подорожчанню ферросплавів у другому кварталі через зростання внутрішніх цін на сталь. Так, вартість арматури в Індії у першій половині квітня підвищилася на 12 доларів, до $668 за тонну EXW у Мумбаї. Металотрейдери очікують подальшого зростання цін у найближчі тижні, що позначиться на вартості промислових матеріалів і стимулює виробників до коригування цінових стратегій.