Приватні українські виробники озброєнь зіштовхнулися з серйозними викликами через заборону на експорт своєї продукції, що призводить до релокації бізнесу та зниження частки оборонної техніки у загальному експорті країни. Згідно з заявою виконавчої директорки Технологічних сил України (ТСУ) Катерини Михалко, це негативно впливає на економічний потенціал України та її оборонний сектор.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Втрата експортного потенціалу та релокація бізнесу
За словами Михалко, понад 85% опитаних зброярів вже переїхали або планують це зробити. Лише минулого року обсяг не використаного експортного потенціалу склав 2 мільярди доларів. Мова йде про виробництво озброєнь та військової техніки, які компанії-члени ТСУ могли виготовляти, але ця продукція залишалася незаконтрактованою з боку держави. Якби ці валютні надходження потрапили до державного бюджету, це сприяло б підвищенню економічної стабільності та зростанню ресурсів для розвитку оборонної промисловості.
Зусилля влади щодо підвищення оборонної здатності
“Через брак фінансування українські оборонні підприємства працюють лише на 60% своїх можливостей, хоча раніше цей показник був ще нижчим — 10%. Додаткове фінансування могло б суттєво підсилити оборонний сектор і забезпечити більш ефективний розвиток української військової промисловості,” — підкреслив Володимир Зеленський.
Президент України додав, що нарощення фінансування оборонно-промислового комплексу до 100% допомогло б підвищити обороноздатність країни та забезпечити її стратегічний розвиток.