ДТЕК ВДЕ розпочав продаж гарантій походження зеленої електроенергії в Україні

Ще одна компанія виходить на український ринок з продажу гарантій походження електроенергії з відновлювальних джерел.

«ДТЕК ВДЕ» вперше здійснив продаж власних гарантій походження електричної енергії (ГПЕЕ), виробленої з відновлюваних джерел, на внутрішньому ринку України.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Стратегія розвитку ринку чистої енергії

Генеральний директор компанії Олександр Селищев підкреслив, що «ДТЕК ВДЕ» активно розширює свої потужності за допомогою іноземних інвестицій, а також випускає як гарантії походження для внутрішнього ринку, так і вуглецеві кредити для міжнародних платформ. Він зазначив:

“Ми будуємо нові потужності із залученням іноземних інвестицій та випускаємо гарантії походження для їх продажу на внутрішньому ринку і вуглецеві кредити для реалізації на міжнародних майданчиках”, – заявив гендиректор “ДТЕК ВДЕ” Олександр Селищев.

За словами керівника, формування повноцінного ринку гарантій походження є важливим кроком для подальшого розвитку сфери використання чистої енергії в українській економіці. Купівля ГПЕЕ підприємствами офіційно підтверджує використання саме електроенергії з відновлюваних джерел та підкреслює екологічну складову їхньої продукції.

Стан ринку гарантій походження в Україні

Станом на липень 2025 року в Україні вже видано майже 10 мільйонів гарантій походження електроенергії, що свідчить про стрімке зростання інтересу до цього інструменту. Найактивнішими продавцями ГПЕЕ наразі є такі компанії, як «Енергоатом», «Укргідроенерго» та «Гарантований покупець». Для довідки: одна гарантія походження, видана для електроенергії з відновлюваних джерел, дорівнює 1 МВт*год виробленої енергії.