Більше двадцяти держав продовжують закуповувати викопне паливо з російської федерації, незважаючи на повномасштабну війну проти України, міжнародні санкції та репутаційні ризики. Станом на червень 2025 року ці країни сукупно сплатили рф понад 600 мільярдів євро за енергоносії з початку агресії у 2022 році.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Китай, ЄС та Індія — основні споживачі російських енергоносіїв
У трійці найбільших імпортерів — Китай, Європейський союз та Індія. Саме Китай забезпечив для росії найбільший дохід: він витратив 253,1 мільярда євро на нафту, газ і вугілля. ЄС сплатив 209,4 мільярда євро, а Індія — 138,7 мільярда євро. Від початку повномасштабного вторгнення ці три ринки забезпечили основний фінансовий потік для російського енергетичного сектору.
Структура імпорту та позиції окремих країн
- Китай зберігає лідерство за імпортом нафти (182,6 млрд євро) та вугілля (36,8 млрд євро), а також займає друге місце за обсягом придбаного газу (33,8 млрд євро).
- Європейський союз залишається основним покупцем російського газу: за три роки країни ЄС витратили понад 102 мільярди євро на трубопровідний газ і ЗПГ.
- Індія майже зрівнялася з Європою за закупівлями нафти, витративши 103,9 мільярда євро проти 123,3 мільярда, які витратили країни ЄС.
Окрім цих держав, серед покупців російських енергоносіїв залишаються Туреччина (103,6 млрд євро), Німеччина (28,6 млрд євро), а також Угорщина, Південна Корея, Італія, Нідерланди, Франція, Словаччина, Бельгія, Японія, ОАЕ, Сінгапур та інші країни.
«Попри санкції, енергетичні заяви та репутаційні ризики понад 20 країн продовжували активно імпортувати російське викопне паливо після початку повномасштабної війни РФ проти України у 2022 році».