Головна Політика ЄС планує санкції проти 25 китайських компаній через допомогу росії

ЄС планує санкції проти 25 китайських компаній через допомогу росії

ЕС введет санкции против 25 китайских компаний за помощь России в войне

Європейський Союз має намір ввести санкції проти 25 китайських компаній, які підозрюються у постачанні товарів подвійного призначення до росії. Це рішення покликане посилити тиск на Пекін, адже новий пакет заходів спрямований на ослаблення військової потужності Москви.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Згідно з інформацією, яка надійшла з South China Morning Post, список компаній включатиме фірми з материкового Китаю та Гонконга. Якщо країни-члени ЄС затвердять цей пакет санкцій, то зазначеним компаніям заборонять купувати товари з Європейського Союзу. Вони підозрюються у постачанні європейської продукції російським структурам, які вже перебувають під санкціями.

Обмеження для китайських громадян

Під санкції також потрапить один китайський громадянин, якому буде заборонено в’їзд до ЄС, а його активи в 27 країнах блоку заморожені.

Торгові відносини з росією

Раніше китайські власті опинилися під тиском через діяльність заводу з виробництва дронів у Синьцзяні, який, за словами європейських чиновників, постачав безпілотники для російської армії. У листопаді 15 європейських країн, включаючи Великобританію, надіслали Китаю офіційний запит з цього приводу. Пекін заявив, що “вирішив проблему”, але заперечив сам факт її існування.

“Китай ніколи не постачав летальну зброю жодній зі сторін конфлікту і суворо контролює експорт військових та подвійного призначення дронів”, — зазначив спікер МЗС КНР Лінь Цзянь.

Відзначимо, що, незважаючи на попередні санкції, Китай залишається основним постачальником товарів подвійного призначення для росії. За оцінками ЄС, 70% технологічної продукції, що надходить до російського військово-промислового комплексу, походить саме з Китаю.

“Китай залишається найбільшим порушником санкцій, а торгівля чутливими товарами продовжується на повну потужність”, — підкреслив високопоставлений європейський дипломат.

Очікується, що питання підтримки росії з боку китайських компаній стане однією з ключових тем на Мюнхенській конференції з безпеки, де відбудеться зустріч глави МЗС Китаю Ван І з Кая Каллас. На форумі також будуть представлені представники адміністрації президента США, включаючи віцепрезидента Дж. Д. Ванса, державного секретаря Марко Рубіо та спеціального посланника по Україні Кіта Келлога. Згідно з інформацією ЗМІ, Біла домівка може представити план Вашингтона щодо завершення війни в Україні.

Нагадаємо, що в вересні російські ЗМІ повідомляли, що китайські компанії створюють обхідні шляхи для торгівлі з росією через санкції.