На заході України зростають ціни на новобудови та активізується будівництво

На заході України під час війни активізувалось будівництво та зросли ціни на житло у новобудовах.

На заході України спостерігається суттєве зростання цін на житло у новобудовах, а також активізація будівельної діяльності. За понад три роки повномасштабної агресії російської федерації ціни на первинному ринку нерухомості в Івано-Франківську підвищилися на 63%. Вартість одного квадратного метра житла у цьому місті зросла з $520 до $850.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Динаміка цін у різних містах

Для порівняння, у Києві за аналогічний період ціна квадратного метра житла збільшилася лише на 3% – з $1250 до $1290. Окрім Івано-Франківська, до міст із найбільшим подорожчанням житла у новобудовах увійшли Рівне (зростання на 43%), Ужгород (на 42%), Чернігів (на 36%) та Львів (на 35%).

«За понад три роки повномасштабного вторгнення РФ в Україну найбільше зросли ціни на первинному ринку житла в Івано-Франківську – на 63%. За цей час вартість квадратного метра у місті зросла з $520 до $850».

Активність будівельних компаній

Івано-Франківськ також увійшов до трійки регіонів із найактивнішим будівництвом житла, поступившись лише Львову та Києву. За останні три роки у місті розпочалося спорудження 66 нових житлових комплексів. Це свідчить про зростання попиту на нове житло саме у західних регіонах України.

За минулий рік рекордне зростання цін на нові квартири спостерігалося в Одесі – на 16%. Також значне подорожчання фіксувалося у Рівному (плюс 12%) та Черкасах (10%). Таким чином, ринок нерухомості на заході країни демонструє найбільшу динаміку цін та активність забудовників у період війни.