Головна Агросектор Сільські громади Іспанії проти будівництва вітрових електростанцій

Сільські громади Іспанії проти будівництва вітрових електростанцій

Села Испании все чаще выступают против строительства ветропарков на их территории

Сільські громади Іспанії все активніше виступають проти будівництва вітрових електростанцій у своїх регіонах, вважаючи це несправедливим розподілом енергетичних ресурсів на користь великих міст. Про це повідомляє Bloomberg.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Марія Хосе Нестарес, власниця виноробні в Ла-Ріохі, разом з іншими фермерами протестує проти встановлення турбін поблизу виноградників.

“Строительство электростанций в таких масштабах означает, что мы берем на себя основное производство энергии для Мадрида и Барселоны. Это несправедливо,”

– зазначила вона.

Мораторії та нові ініціативи

Ла-Ріоха вже ввела мораторій на нові енергетичні проекти для розробки закону про захист ландшафту. Подібні заходи розглядаються і в інших регіонах. Наприклад, у Галісії нові вітрові електростанції зобов’яжуть продавати не менше половини виробленої електроенергії місцевим компаніям, а в Арагону введено податок на проекти, що псують ландшафти.

Такі обмеження ускладнюють плани уряду Іспанії, яке прагне до 2030 року отримувати 81% електроенергії з відновлюваних джерел. Це вимагатиме майже подвоєння потужностей вітрової енергетики до 62 ГВт, що наразі виглядає непростим завданням.

Критика нових регуляцій

Енергетичні компанії та інвестори критикують нові регуляторні ініціативи, адже вони створюють ризики для інвестиційного клімату.

“Нельзя выдавать разрешения на строительство ветропарков, а потом, когда уже поздно что-либо менять, вводить налоги,”

– зазначив Хейккі Уилльштедт, директор з енергетичної політики AEE.

Іспанія традиційно вважалася сприятливим ринком для розвитку вітрової енергетики, поступаючи в ЄС лише Німеччині за загальною потужністю. Однак місцеві громади все частіше ставлять під сумнів переваги таких проектів.

“Существует растущее негативное отношение из-за отсутствия четкой информации, как возобновляемые электростанции помогают регионам, где их строят,”

– пояснює Оскар Барреро, керівник енергетичного напряму PwC в Іспанії.

Міністр екологічного переходу Сара Агесен повідомила, що в майбутньому для отримання дозволів інвестори повинні будуть доводити користь своїх проектів для місцевих громад.

Нестарес наполягає на тому, що альтернативою можуть стати локальні сонячні електростанції.

“Мы поддерживаем возобновляемую энергетику, но модель должна базироваться на потребностях регионов, а не мегаполисов,”

– підсумувала вона.