Головна Новини Єврокомісія прогнозує поступове повернення українських біженців у 2025 році

Єврокомісія прогнозує поступове повернення українських біженців у 2025 році

Єврокомісія прогнозує початок поступового повернення біженців в Україну вже цього року.

Європейська комісія прогнозує, що вже у 2025 році почнеться поступовий процес повернення біженців з України, які перебувають під тимчасовим захистом у країнах Європейського Союзу.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Динаміка кількості українців під тимчасовим захистом у ЄС

Станом на січень 2025 року, за оцінками Європейської комісії, кількість громадян України, які отримують тимчасовий захист у ЄС, становила близько 4,3 мільйона осіб. Експерти передбачають, що протягом 2025 року цей показник залишатиметься стабільним, проте до кінця року може зменшитися до 4,1 мільйона, а до завершення 2026 року — до 3,8 мільйона осіб.

Згідно з прогнозами, активний приплив українських біженців до ринку праці ЄС, який спостерігався у 2022–2024 роках, був одним із ключових чинників зростання робочої сили в регіоні. Однак у 2025 та 2026 роках цей ефект, ймовірно, поступово знижуватиметься, що може вплинути на економічні процеси у країнах союзу.

Війна та економічна невизначеність

Економічні наслідки війни росії проти України залишаються надзвичайно непередбачуваними й значною мірою залежать від подальшого розвитку ситуації. Базовий сценарій, який розглядає Єврокомісія, передбачає збереження геополітичної напруженості в регіоні та дію санкцій проти російської федерації щонайменше до кінця 2026 року.

“Побоювання з приводу безпеки посилилися, оскільки війна в Україні триває. Попри зусилля США та ЄС міцна мирна угода, що надає достатні гарантії Україні та ЄС, залишається недосяжною”, – відзначили у ЄК.

У Європейській комісії наголошують, що перспективи завершення війни залишаються невизначеними, а питання безпеки продовжують впливати на рішення біженців щодо повернення в Україну.