Після початку повномасштабної агресії російської федерації імпорт сталевої продукції до України значно зріс. У перші місяці це було вимушеним кроком для покриття дефіциту, що виник через втрату близько 40% вітчизняних металургійних потужностей. Проте вже у 2024 році турецький імпорт почав займати ключові позиції на українському ринку металопродукції.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Зростання частки турецької металопродукції
Частка металопродукції з Туреччини у загальному імпорті до України стрімко зросла: якщо у 2021 році цей показник становив 17,8%, то у 2024 році він досяг 51,5%. За прогнозами, до кінця цього року питома вага турецького металу може перевищити 60%. Очікується, що підписання угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною сприятиме подальшому зростанню взаємної торгівлі – до $10 млрд на рік, тоді як торік цей показник складав $6,4 млрд. Водночас документ передбачає можливість запровадження антидемпінгових заходів у разі різкого збільшення імпорту турецької металопродукції.
Цінова перевага турецького металопрокату
Основною конкурентною перевагою турецьких виробників є суттєво нижча ціна – вона може бути на 20% меншою порівняно з європейською продукцією. Це пояснюється тим, що Туреччина не встановлювала обмежень на постачання сировини з росії, тому турецькі металургійні компанії активно використовують російську сировину та напівфабрикати, що дає змогу знижувати собівартість виробництва.
Головна перевага турецького металопрокату – ціна, яка може бути на 20% нижчою від вартості європейської продукції.
У зв’язку з цим Україна розглядає можливість впровадження торговельних обмежень щодо імпорту металопродукції, виготовленої із застосуванням російської сировини, за зразком європейських механізмів захисту внутрішнього ринку.