Головна Економіка Європол викрив фінансову мережу з відмивання понад $23 млн

Європол викрив фінансову мережу з відмивання понад $23 млн

Європол викрив фінансову мережу на понад $23 млн з клієнтами в Китаї та на Близькому Сході   

Європол завершив операцію, в результаті якої ліквідував підпільний «криптобанк», що відмивав мільйони євро через небанківські фінансові системи, відомі як «хавала». Загальна сума незаконних коштів перевищила $23 млн, а вартість вилученого майна склала понад $3,5 млн.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Розкриття злочинної мережі

Європейські правоохоронці виявили злочинну банківську мережу, яка відмила понад 21 млн євро ($23 млн), використовуючи криптовалюти та неформальні системи переказу коштів. У рамках спецоперації заарештували 17 осіб у країнах, таких як Іспанія, Австрія та Бельгія.

Згідно з доповіддю, ця злочинна мережа пропонувала паралельні банківські послуги, включаючи інкасацію готівки, кур’єрські перевезення та обмін криптовалют на готівку. Під час обшуків було вилучено:

  • близько $229 600 готівкою;
  • $204 960 у криптовалютах;
  • 18 розкішних автомобілів, вартість яких перевищує $232 000;
  • 10 об’єктів нерухомості на суму понад $2,8 млн;
  • елітні сигари, оцінені приблизно в $701 000;
  • люксові сумки на суму близько $259 000.

Загальна вартість вилученого майна перевищила $3,5 млн. Операція була проведена за підтримки Європолу, який профінансував відрядження трьох іспанських слідчих до Бельгії та Австрії. Також до Іспанії направили ще чотирьох агентів Європолу.

Механізм функціонування мережі

За даними слідства, злочинна група діяла через дві основні фракції: китайські громадяни відповідали за збір готівки в Іспанії, в той час як арабські громадяни займалися міжнародними грошовими переказами. Схему модернізували, інтегрувавши криптовалюти в класичну систему «хавала» — неформальну фінансову мережу, що дозволяє передавати кошти без фактичного переміщення грошей.

«Hawala — це арабський термін, який означає “переказ” або “трансфер”. Система дозволяє переказувати гроші без слідів у традиційних банках», — пояснив старший економіст МВФ Мохаммед Ель-Корчі.

У цій системі перекази здійснювались через так званих «хаваладарів» — посередників, які передавали кошти між країнами без руху фізичних грошей. Клієнтами злочинної схеми були в основному мешканці Близького Сходу та материкового Китаю.

Розкриття цієї мережі відбулося на тлі обговорення в Європейському Союзі можливості посилення законодавства, що стосується відстеження криптотранзакцій.

«ЄС вивчає можливість зберігання даних про відправників і одержувачів коштів, що може бути поширено і на провайдерів криптоактивів», — заявив міністр фінансів Ірландії Паскал Донохью.