Головна Криптовалюти У США організатору криптоафери загрожує 330 років в’язниці

У США організатору криптоафери загрожує 330 років в’язниці

У США організатору криптоафери на $24 млн загрожує термін у 330 років в'язниці

Брент Ковар, організатор шахрайської схеми, що завдала більше $24 млн збитків, обіцяв своїм інвесторам прибутковість до 30% та гарантував повернення вкладених коштів. Однак, реальність виявилася зовсім іншою: отримані кошти використовувалися для фінансування особистих витрат Коваря і виплат старим вкладникам.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Американська влада висунула звинувачення Ковару, який обдурив понад 400 інвесторів, запустивши фіктивну схему видобутку криптоактивів через свою компанію Profit Connect. Вона пропонувала річну прибутковість від 15% до 30% і обіцяла 100% повернення інвестицій. Однак фактично гроші витрачалися на особисті потреби та виплати іншим клієнтам.

Шахрайство та маніпуляції з інвесторами

Слідчі стверджують, що Ковар вводив своїх інвесторів в оману, застосовуючи різноманітні методи, такі як YouTube-відео, PowerPoint-презентації та сайт компанії. У деяких випадках він навіть стверджував, що вклади клієнтів були застраховані Федеральною корпорацією страхування вкладів (FDIC).

Звинувачення включають 12 випадків шахрайства з використанням електронних засобів зв’язку, три епізоди поштових афер та три випадки відмивання грошей. У разі засудження Ковар може отримати до 330 років ув’язнення та штраф у розмірі $4,5 млн.

Актуальність проблеми криптошахрайства

Експерти зазначають, що проблема криптосхем Понці залишається в центрі уваги правоохоронців. Наприклад, у січні 2025 року організаторка шахрайського проєкту Forcount, Антонія Перес Ернандес, отримала понад два роки ув’язнення.

Також варто згадати, що у жовтні 2024 року 86-річний адвокат із Каліфорнії уникнув ув’язнення за криптовалютну аферу, але був зобов’язаний виплатити $14 млн постраждалим клієнтам.

Представники ФБР повідомили, що в рамках операції «Level Up» вдалося запобігти крадіжці $285 млн в період з січня 2024 до січня 2025 року.

«Важливо продовжувати боротьбу з криптошахрайством, адже нові схеми постійно з’являються на ринку», – наголосили експерти.